Yaşam

Cem Karaca’nın Filmi Geliyor: Kimin Oynayacağı Belli Oldu!

Türk sineması Dilberay, Müslüm Gürses ve Barış Akarsu gibi örneklerle müziğimizin ikonik isimlerine odaklanmaya başlarken, bir efsane isim için daha beklenen haber geçmişte geldi. Cem Karaca’nın filmiiş başlamıştı.

Türkiye’de rock müziğin mimarlarından olan kendi adını taşıyan sinemanın yapımcılığını Fikri Şahane Yapım ve Dilberay ile Barış Akarsu’nun da yapımcılığını üstlendiği Aytaç Medya üstlenecek: Merhaba. Sinema danışmanlığını Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca ve yakın çevresi yapacak. Sinema” Cem Karaca‘ adını taşıyacak.

Cem Karaca’yı İsmail Hacıoğlu oynayacak!

Efsane besteciyi Cem Karaca’nın sinemasında canlandıracak isim belli oldu. Son zamanlarda Ayla, Taçsız Prens ve Cep Herkül: Naim Süleymanoğlu gibi sinemalarda kendini göstermiştir. İsmail Hacıoğlu , Cem Karaca’yı canlandıran isim olacak. Rolüyle ilgili şu ifadeleri paylaştı:

“Cem Baba ile aynı mahallede doğdum… Büyüdüğüm sokaklarda her an sesi gelirdi herhalde… Cem Baba’yı çok küçük yaşlarda dinlemeye başladım… Bu yüzden benim canım çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım, tüm hayatım… Benim için çok şey ifade ediyor. Cem Karaca benim kahramanım.
Proje geldiğinde çok heyecanlandım, hala heyecanlıyım. Çıkana kadar heyecanım bitmeyecek sanırım. Çok keyifli ve sıkıntılı bir süreç beni bekliyor.”

filmin senaryosu Onur Böber, Özden Uçar ve Emrah Saltık Tarafından yazılmıştır. Yönetmen koltuğunda Yüksel Aksu oturuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu